ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی و فواید آن
مقالات

 ماساژ تایلندی

مقدمه

توصیه می شود که یک سفر تفریحی به کشور زیبای تایلند داشته باشید زیرا فرصتی است که یکی از مشهورترین سَبک‌های ماساژ جهانی یعنی ماساژ تایلندی را تجربه کنید. ماساژ تایلندی یک نوع ماساژ است که به صورت خشک تجربه خواهید کرد. در این مقاله با این نوع ماساژ بیشتر آشنا خواهید شد، با ما همراه باشید…

ماساژ تایلندی چیست؟

تکنیک ماساژ تایلندی که بر پایه خطوط انرژی به‌نام “سن” در تایلند و  بیش از 2500 سال است که وجود دارد. این تکنیک ماساژ شامل یک سری حرکات است که شبیه به حرکات کششی یوگا است و تأثیری جامع بر کل بدن دارد. درمانگر با (یک لباس گشاد و راحت) به‌کارگیری کف دست و انگشتان خود فشار محکمی به بدن وارد می‌کند و بدن را در موقعیت‌های مختلف می‌چرخاند و می‌کشد. در وبسایت جسم سالم میتوانید محبوب ترین دوره های آموزش ماساژ را دریافت فرمایید.

تاریخچه و ریشه های ماساژ تایلندی

این ماساژ که به آن مواد بوران نیز می‌گویند، ریشه در هند دارد و توسط راهبان بودایی به تایلند معرفی شد. پایه و اساس آن بر پایه مفهوم خطوط انرژی، شبیه به نصف‌النهار یا در طب چینی است. این عمل از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است و هنوز هم معمولاً در تایلند امروزی استفاده می‌شود.

انواع ماساژ تایلندی

انواع ماساژ تایلندی

1-  محبوب‌ترین نوع این ماساژ، ماساژ سنتی است که از دست‌ها، انگشتان و آرنج‌ها برای اعمال فشار بر بدن استفاده می‌کند. افزون بر این، درمانگر از حرکات کششی و تمرینات همانند یوگا برای افزایش انعطاف پذیری و افزایش دامنه حرکتی استفاده می‌کند.

2- ماساژ روغن تایلندی با ماساژ سنتی تایلندی قابل مقایسه است، اما شامل به‌کارگیری روغن برای به حداقل رساندن اصطکاک و افزایش راحتی در طول ماساژ است.

3- ماساژ پا تایلندی روی پاها متمرکز می‌شود و از دست‌ها، انگشتان و یک چوبی برای اعمال فشار به نقاط خاصی روی پاها استفاده می‌کند.

4- ماساژ کمپرس گیاهی تایلندی از کمپرس گرم پر از گیاهان طبیعی برای کمک به آرامش عضلات ،کاهش درد و التهاب استفاده می‌کند.

پیشنهاد جسم سالم: خرید سنگ نمک معدنی

فواید ماساژ حرفه ای تایلندی

کاهش استرس و اضطراب

– افزایش هضم و دفع

– افزایش وضوح و تمرکز ذهنی

– بهبود انعطاف پذیری بدن

– افزایش دامنه حرکتی بدن

– کاهش تنش و درد عضلانی و مفاصل

– تقویت سیستم ایمنی بدن

–  افزایش گردش خون

– بهبود دردهای عضلانی و مفاصل ناشی از فعالیت روزانه و ورزش های سنگین

-تسکین دردهای کمر و اسپاسم های عضلات

– تحریک غدد چربی و سم زدایی بدن

– آبرسانی به پوست، نرم شدن بدن و پوست

– شادابی و جوانی پوست

– تنظیم خواب

مقایسه ماساژ تایلندی با دیگر تکنیک های ماساژ

مقایسه ماساژ درمانی تایلندی با دیگر تکنیک های ماساژ

تکنیک‌های مختلف ماساژ مانند ماساژ سوئدی و ماساژ بافت عمیق وجود دارد. ماساژ درمانی تایلندی شامل حرکات کششی و یوگا مانند است، در حالی که ماساژ سوئدی ضربات طولانی، اصطکاک، ورز دادن و ضربه زدن به بافت‌های نرم را اعمال می‌کند. در اصل ماساژ به روش تایلندی، ماساژ بافت عمیق از ضربات آرام و عمیق برای هدف نهادن لایه‌های عمیق‌تر عضله و بافت همبند استفاده می‌کند.

پیدا کردن یک متخصص ماساژ تایلندی

برای اطمینان از یک ماساژ تخصصی تایلندی ایمن و مؤثر، یافتن یک درمانگر ماهر و با تجربه بسیار مهم است.

در اینجا چند نکته برای یافتن یک پزشک مناسب وجود دارد:

جستجوی فردی که در ماساژ حرفه ای تایلندی آموزش دیده و سابقه کار با مشتریان را داشته‌باشد، اعتبار آنها را از دوستان یا خانواده‌ای که تجربیات مثبتی داشته‌اند و یا از سایت مراکز ماساژ ، بررسی کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شما می توانید از طریق وبسایت جسم سالم بهترین اطلاعات درخصوص درمانگرهای این  ماساژ را از ما دریافت کنید.

خطرات احتمالی مرتبط با ماساژ تایلندی

اگرچه این ماساژ معمولاً ایمن تلقی می‌شود، اما خطرات خاصی درباره این تکنیک ماساژ وجود دارد. این خطرات ممکن است شامل احساس ناراحتی یا درد در صورت داشتن هر گونه شرایط پزشکی یا آسیبی باشد که حرکات یا موقعیت‌های خاصی را ناراحت‌کننده می‌کند، واکنش‌های آلرژیک به روغن‌ها یا گیاهان ماساژ، یا کبودی یا احساس درد برآمده از فشار اعمال شده در طول ماساژ.

برای کاهش خطرات، بسیار مهم است که در مورد هر گونه آسیب یا شرایط پزشکی از پیش با ماساژور خود صحبت کنید و یک متخصص خوب آموزش دیده و با تجربه را انتخاب کنید.

ماساژ تایلندی برای چه کسانی مناسب است؟

ماساژ تخصصی تایلندی برای افرادی که به‌دنبال ماساژ نیروبخش هستند، افرادی که به‌دنبال کاهش درد و استرس هستند، افرادی که به‌دنبال افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی خود هستند و کسانی که مایل به بهبود وضوح ذهنی و تمرکز خود هستند، مناسب است.

ماساژ تایلندی برای چه کسانی ممنوع است؟

این نوع ماساژ ممکن است برای کسانی که زخم‌های باز، کبودی یا جراحات دارند، افراد مبتلا به بیماری‌های استخوانی مانند پوکی‌استخوان، افرادی که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند و زنان باردار ایده‌آل نباشد.

ترکیب ماساژ تایلندی با دیگر درمان ها

ترکیب ماساژ تایلندی با دیگر درمان ها

برای افزایش مزایای سلامتی، این ماساژ را می‌توان با سایر درمان‌ها همراه کرد. به‌عنوان مثال، ترکیب ماساژ درمانی تایلندی با طب سوزنی ممکن است درد کمر، استرس و اضطراب را کاهش دهد.

یوگا که شامل تمرینات کششی و تنفسی برای افزایش انعطاف پذیری و کاهش استرس است، در صورت ترکیب با این ماساژ نیز می‌تواند انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را بهبود بخشد.

 به‌طور مشابه، ترکیب ماساژ تخصصی تایلندی با مدیتیشن، تمرینی که شامل تمرکز بر لحظه حال برای کاهش استرس و بهبود وضوح ذهنی است، می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش و تمرکز ذهنی را افزایش دهد.

آداب و چگونگی انجام یک جلسه ماساژ تایلندی

هنگام برنامه ریزی برای دریافت این ماساژ، مهم است که آداب خاصی را در نظر داشته‌باشید. به‌عنوان مثال، پوشیدن لباس‌های گشاد مانند شلوار ماهیگیری توصیه می‌شود تا حرکت آزادانه در طول ماساژ امکان‌پذیر شود. همچنین باید به ماساژور خود به‌عنوان راهی برای نشان دادن قدردانی اشاره کنید. اگر کمردرد دارید به ماساژور خود اطلاع دهید تا بتواند ماساژ را برای شما شخصی سازی کند. از مصرف غذاهای تند خودداری کنید و از خوردن هر چیزی پیش از ماساژ خودداری کنید. مهم است که به کارکنان احترام گذاشته زیرا آنها خستگی‌ناپذیر کار می‌کنند و در پایان، از آنجایی که برای ماساژ می‌روید، نه یک مسابقه زیبایی، به ظاهر خود استرس نداشته‌باشید.

آداب بعد از جلسه ماساژ تایلندی که باید رعایت شود:

برای اینکه حداکثر استفاده را از این ماساژ ببرید، مهم است که بعد از آن از بدن خود مراقبت کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید: بعد از ماساژ، آب گرم یا با دمای اتاق بنوشید تا از گرفتگی و اسپاسم جلوگیری کنید و از آب سرد اجتناب کنید زیرا می‌تواند ماهیچه‌های شما را سفت کند. حداقل یک ساعت پیش از دوش گرفتن صبر کنید تا بدن شما به‌طور کامل استراحت کند و مراقب باشید از آب خیلی گرم یا سرد استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به سرگیجه شود. اگر تمایل به چرت زدن یا خوابیدن دارید، به بدن خود گوش دهید و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید و به عضلات خود اجازه دهید پس از تمرین شدیدی که اخیراً انجام داده‌اند، بهبود یابند.

هر چند وقت یکبار باید این نوع ماساژ دریافت کنید؟

انجام مکرر این ماساژ بی‌ضرر است، اما به مشتریان جدید توصیه می‌شود قبل از برنامه ریزی ماساژ بعدی صبر کنند و مدت زمان اثرات و زمان بهبودی را ارزیابی کنند. اثرات ماساژ درمانی تایلندی بیشتر از ماساژهای معمولی باقی می‌ماند، اما زمان بهبودی متفاوت است. بسیاری از افراد ماساژ را به‌صورت هفتگی برنامه ریزی می‌کنند، اما مشتریان می‌توانند سرعتی را انتخاب کنند که مناسب‌ترین آنها باشد. برای نواحی خاصی از بدن، یک سری درمان ممکن است مؤثرتر از یک جلسه باشد.

درد یا ناراحتی احتمالی عضلانی پس از ماساژ تایلندی

معمولاً بعد از ماساژ هیچ درد عضلانی ماندگاری وجود ندارد، تنها احساس افزایش گردش خون و محصولات جانبی عضلانی است. اگر در حین ماساژ احساس ناراحتی کردید، به درمانگر خود اطلاع دهید زیرا هر فردی نیازهای متفاوتی دارد. اگر می‌خواهید تغییر قابل توجهی در بافت داشته‌باشید، ممکن است نیاز به افزایش شدت داشته‌باشد، اما سفتی صبح روز بعد غیر معمول است و معمولاً با حرکت بهبود می‌یابد.

نکات مهم درخصوص ماساژ حرفه ای تایلندی

قبل و در طول جلسه ماساژ، مهم است که نکات دیگری را در نظر داشته‌باشید.

برای اولین قرار ملاقات خود، لطفاً حداقل 10 دقیقه زودتر در محل آماده شوید تا هر گونه نگرانی یا سؤالی که ممکن است داشته‌باشید برطرف شود. اگر اولین قرار نیست، 5 دقیقه زودتر برای استراحت پیش از آغاز ماساژ آماده شوید.

 اطمینان حاصل کنید که ماساژ درمانگر سابقه سلامت کامل شما را می‌داند، زیرا برخی شرایط و داروها ممکن است این ماساژ را نامناسب کند. اگر احساس ناراحتی می‌کنید یا مشکلی به نظر می‌رسد، به ماساژ درمانگر خود اطلاع دهید زیرا بازخورد شما می‌تواند تفاوت ایجاد کند. این ماساژ درمانی فواید مختلفی از جمله کاهش استرس و اضطراب، بهبود هضم و حذف و بهبود وضوح ذهنی و تمرکز دارد. برای اطمینان از یک ماساژ ایمن و مؤثر، یافتن یک پزشک با تجربه بسیار مهم است. با پیروی از این دستورالعمل‌ها، می‌توانید سلامت جسمی و روانی خود را تقویت کنید و بیشترین بهره را از جلسه ماساژ خود ببرید.

نحوه رزرو ماساژ تایلندی

جهت رزرو نوبت انواع ماساژ و تجربه یه ماساژ حرفه ای تایلندی و دریافت مشاوره با شماره تلفن 09212188284 تماس مستقیم داشته باشید.

“همواره بدن خود را دوست داشته باشید و به تن خود احترام بگذارید”​

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا خرید کنید

فروش ویژه

پک نمکساب دل نمک و نمک معدنی صورتی
حراج!
پودر نمک معدنی صورتی (نمکدان)

30,000 تومان45,000 تومان

پک نمکساب دل نمک و نمک معدنی صورتی
حراج!
پک نمکساب دل نمک و نمک معدنی صورتی

90,000 تومان120,000 تومان